مدیر

مجتمع عالی غرب مرکز تخصصی (قطب) آموزشهای انتقال وتوزیع کشور

 

درراستای تشکیل مراکز تخصصی(قطبهای) آموزشی در وزارت نیرو ، مجتمع عالی آموزشی وپژوهشی غرب به عنوان قطب آموزشهای انتقال و توزیع وزارت نیرو در کشور برگزیده شده است .بمنظور عملیاتی نمودن وظایف محوله ، مجتمع فعالیتهای زیر را پی گیری نموده است :  انتخاب نماینده مجتمع در امور قطب و تشکیل جلسات کاری با نمایندگان شرکت مادر تخصصی توانیر و تعدادی از شرکتهای زیر مجموعه آن ، تشکیل کمیته تخصصی مجتمع و دعوت از مدرسین و اساتید مجرب مرتبط ، مطالعه بسته های آموزشی و تهیه سرفصل تعدادی از دوره ها ، هماهنگی با مشاور محترم موسسه درامور قطبهای آموزشی و نصب تابلو مرکز آموزشهای تخصصی انتقال و توزیع برق بر سردر ورودی مجتمع ، همچنین یادآوری می شود دوره آشنایی با مفاهیم شبکه های هوشمند سازی الکتریکی از بسته آموزشی مدیران شرکتهای زیر مجموعه توانیر برنامه ریزی گردیده و بزودی در مرکز آموزشی البرز اجرا خواهد گردید .

                                                                                     روابط عمومی – مجتمع عالی غرب                                          

Print
1122 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

نخستین کنفرانس پژوهشهای کاربردی در صنعت آب و برق

مدیر 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

مجتمع آموزشی و پژوهشی غرب به پشتوانه بیش از یک دهه تجربه راهبری و سازماندهی پروژه های ارتقاء بخش شغلی کارشناسان صنعت آب و برق و با هدف کمک به توسعه این صنعت راهبردی از طریق به اشتراک گذاری دستاوردهای ارزنده تحقیقاتی و تجربیات حرفه ای و همچنین معرفی پروژه های برتر و قابل اجرا در حوزه های مختلف آب و برق در سال 1398 پیشنهاد برگزاری یک همایش سراسری را مطرح نمود. در گام بعد با جلب مشارکت دانشگاه رازی و جمع بندی سناریوهای مختلف نهایتاً برای برگزاری یک همایش علمی سراسری با عنوان"کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در صنعت آب و برق" توافق شد. این توافق با برگزاری جلسات متعدد، تقسیم کار، اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط، راه اندازی سایت رسمی و آغاز به کار دبیرخانه کنفرانس در ماه های پایانی سال 98 وارد فاز اجرایی شد. با ظهور بیماری کرونا و مشکلات و محدودیت های ناشی از آن نه تنها کار متوقف نشد که با اخذ تصمیمات و تمهیدات مقتضی و بازنگری در برنامه ریزی و    زمانبندی ها فعالیت ها توسعه یافت.

مطابق برنامه ریزی های اولیه  مقرر بود در کنار این کنفرانس کارگاه های علمی و کاربردی و نمایشگاه جنبی با حضور صنایع تولیدی و خدماتی خصوصی و دولتی زیر مجموعه صنعت آب و برق یز برپا شود که با توجه به لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا به کنفرانس بعد موکول و شکل برگزاری کنفرانس از حضوری به مجازی تغییر نمود.

با توجه به استقبال و مشارکت فعالانه محققان مهلت ارسال مقالات در دو نوبت تمدید و تا آذر ماه سال جاری بیش از 100 مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که کار داوری آنها در شرف اتمام و اعلام نتایج است. بخش قابل ملاحظه ای از مقالات داوری شده واجد مولفه های پژوهشی حرفه ای صنعت آب و برق بوده و از ارزش بالای علمی و کاربردی برخوردار هستند.

امید است این کنفرانس که می توان آن را اولین همایش ملی مشترک بین دانشگاه و وزارت نیرو تلقی کرد ضمن فراهم نمودن عرصه ای مناسب برای تبادل دانش و تجربه فعالان  حوزه های صنعت آب و برق، به نزدیکی دیدگاه ها و رسیدن به یک باور مشترک در اهمیت پژوهش های حرفه ای در توسعه پایدار صنعت آب و برق و نقش محوری و وظیفه خطیر مراکز آموزشی و پژوهشی در این زمینه کمک نماید.

RSS
 
پرشیا سافت
hassanolfat حسن الفت
شرکت داده پرداز پرشیا سافت